ביטוחי בריאות וסיעוד

כל אזרח במדינת ישראל מבוטח בביטוח בריאות בסיסי במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. בנוסף, כ- 90 אחוז מהאוכלוסיה מבוטחת בשירותי בריאות נוספים באמצעות ביטוחים משלימים בקופות החולים השונות, כי באמת אין דבר יקר לנו יותר מהבריאות שלנו ושל יקירנו.

אז למה צריך גם ביטוח בריאות פרטי?
הרפואה המערבית בארץ ובעולם מתקדמת ומתפתחת במיוחד בשנים האחרונות. תוחלת החיים עלתה ואיתה פתרונות רפואיים מתקדמים למחלות שבעבר לא היה להן מענה רפואי הולם. הומצאו תרופות ודרכי ריפוי שונים למיני מחלות שבעבר הוגדרו כחשוכות מרפא או סופניות. 

ביטוח הבריאות הממלכתי נותן מענה בעיקר לטיפול במחלות שגרתיות. הביטוחים המשלימים הנוספים של קופות החולים מספקות מענה לסל שירותים נוסף, שיכול להשתנות בכל רגע נתון מתוקף היותו ביטוח קולקטיבי.

ביטוח בריאות פרטי מעמיד לרשותך בזמן אמת את האפשרות לקבל כל טיפול רפואי נחוץ במהירות ומבכירי הרופאים בארץ ובעולם, ללא צורך בהמתנה ממושכת לאישורים ביורוקרטיים של קופות החולים. למשל: צילומים יקרים כמו CT או MRI, בחירת מנתח, בחירת טיפול רפואי חדשני בחו"ל וכו'. בנוסף, ביטוח בריאות פרטי מכסה מקרים רפואיים שבהם שירותי הקופות אינם מספיקים.

דוגמאות לכיסויים החשובים במיוחד בביטוח הפרטי:
  • השתלות איברים - ישראל היא מדינה קטנה עם מודעות נמוכה יחסית לתרומת אברים. אזרח שעלול להזדקק להשתלת איבר עשוי לאבד את חייו בהמתנה הממושכת למציאת איבר מתאים או לאישור הסבוך והמורכב של מימון קופות החולים, שניתן רק במקרים של סכנת חיים. חברות ביטוחי הבריאות הפרטיים מחוברות לבתי החולים השונים ברחבי העולם ולכן הנגישות גבוהה יותר באופן משמעותי לאיברים נחוצים להשתלה. הפוליסה מכסה מימון מלא של הוצאות נסיעה ושהייה בחו"ל של החולה ומלווה צמוד, ניתוחים ומעקב אצל בכירי הרופאים בארץ ובעולם.
  • ניתוחים וטיפולים מיוחדים בחו"ל - ישנם טיפולים רפואיים שלא ניתן לקבלם בארץ או שהחולה מעדיף לקבלם בחו"ל בשל נסיון רב יותר בתחום, מיכשור או שיטות חדשניות יותר וכו'. מדובר בעלויות של עשרות אלפי דולרים. בביטוחים המשלימים בקופות החולים, להבדיל מהביטוח הפרטי, מתחייבים לממן טיפול בחו"ל רק בתנאי שאין חלופה לטיפול בארץ וכשמדובר בסכנת חיים.
  • תרופות מצילות או מאריכות חיים - ישנן בארץ ובעולם תרופות רבות שאינן נמצאות בסל הבריאות הציבורי, שעלותן עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש, אך תועלתן כשמן – מצילות חיים! בביטוח הפרטי מובטח לך כיסוי של כמיליון שח בשנה, בהתאם לתנאי הרכישה.
  • סיעוד - חולה סיעודי הוא אדם שאינו מסוגל לבצע חלק מפעולות שגרתיות יומיומיות כמו להתלבש, לאכול, לשכב ולקום וכד'. אנו רגילים לשייך סיעודיות לקשישים מופלגים לרוב, אך לצערנו כניסה למצב סיעודי עשויה לקרות גם בגיל צעיר כתוצאה מתאונה או מחלה.
    המשמעות הכלכלית של טיפול בחולה סיעודי עומדת על כ- 10,000 ש"ח לחודש לחולה בביתו ועד כ- 15,000 ש"ח לחודש לחולה מאושפז במוסד סיעודי. המימון המוענק לחולים סיעודיים מהביטוח הלאומי ומקופות החולים מוגבל ביותר, וכך מוצאות עצמן משפחות רבות בארץ מוציאות אלפי שקלים בחודש על טיפול סיעודי ליקיריהם וחלקן קורסות כלכלית בעקבות זאת. ביטוח סיעודי מעניק לך ולמשפחתך שקט נפשי על כל צרה שלא תבוא ומבטיח לשמר את רמת החיים שלכם בעינה, גם במקרים של התמודדות עם מצבים קשים.
קבלו הצעה לביטוח